]باتوجه به رشد تکنولوژی های نوین در حوزه های مختلف دنیای نانو، به ویژه در حوزه انرژی های تجدید پذیر نیاز به مهیا شدن بستری مناسب برای هدفمند شدن و تسریع پروژه های تحقیقاتی در کشور بیش از پیش احساس می شود.

بحث انرژی های تجدید پذیر یکی از داغ ترین مسائل حال حاضر است که برای توسعه هر کشوری بسیار اساسی می باشد. اما برای پیشرفت در این حوزه علاوه بر بخش صنعتی بایستی در بخش تحقیقاتی نیز فعال باشیم.

در همین راستا بخش تحقیقاتی گروه فناوران ایرمان انرژی با عنوان گروه تحقیقاتی سان لب به کمک جمعی از متخصصان موفق رشته های مختلف (برق، فیزیک، شیمی و نانو) فعالیت خود را در سال ۹۴ از دانشگاه پلی تکنیک تهران در زمینه تحقیقاتی و آموزشی ساخت سلول های خورشیدی پروسکایت و رنگدانه ای آغاز نموده و از سال ۹۶ نیز در زمینه بهینه سازی تکنولوژی ساخت سلول های خورشیدی سیلیکونی و لایه نازک به ویژه سلول های CIGS فعالیت می نماید.

گروه تحقیقاتی سان لب با ارائه آموزش و مشاوره های تحقیقاتی به دانشجویان و پژوهشگران عزیز، به پیشرفت پروژه های تحقیقاتی نویندر دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور کمک خواهد نمود.

اشنایی با خدمات ما

۱.ارائه مشاوره در زمینه سلول های خورشیدی اعم از پروسکایت:

مشاوره پایان نامه
آموزش ساخت سلول خورشیدی پروسکایت و رنگدانه ای
تحقیقات در زمینه بهبود عملکرد سلول های خورشیدی پروسکایت
۲.تهیه و توزیع مواد شیمایی:

مواد شیمیایی با کیفیت بالا از شرکت هایی همچون مرک، سیگما، فولیکا و …..
در مقادیر مورد نیاز دانشجو
مواد اولیه تخصصی ساخت سلول های خورشیدی
۳.تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز برای آزمایشگاههای سلول های خورشیدی

۴.خدمات

آنالیز آزمایشگاهی
تست های مربوط به سلول خورشیدی
آموزش

s askari

سعید عسگری

دکتری فیزیک محقق در موسسه epfl سوییس مسئول تیم تحقیقاتی سان لب بخش آموزش و مشاوره سلول خورشیدی پروسکایت s.asgary@aut.ac.ir

مجمد

دکتر محمد پیچان

دکتری برق عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اراک http://www.arakut.ac.ir/fa/pichan.html عضو هسته علمی سان لب

m ahmadi

سید مرتضی احمدی

دکتری فوتونیک زمینه تحقیقاتی: سلول های خورشیدی لایه نازک شفاف کارشناس تحقیق و توسعه سلول های خورشیدی لایه نازک seyedmortezaahmadi@gmail.com

photo_2019-10-03_15-02-56

سعیده تفضلی

کارشناسی ارشد مواد دانشگاه صنعتی شریف پژوهشگر در زمینه سلول های خورشیدی پروسکایت