سایر مقالات, مقالات

دستگاه شبیه ساز نور خورشید چیست?

دستگاه شبیه ساز خورشید، دستگاهی است که با اندازه گیری پارامترهای خورشیدی، سلول‌های خورشیدی را در شرایط مختلف شبیه سازی می‌کند.
اگر بخواهیم سلول خورشیدی را در شرایط طبیعی، زیر نورآفتاب اندازه گیری کنیم شرایط مختلف جوی، زاویه و شدت تابش نور خورشید در روز و در مقایسه دو سلول خورشیدی، مانع بدست آوردن پارامترهای دقیق می‌شود که با دستگاه شبیه ساز خورشید محیطی برای شبیه سازی سلول‌های خورشیدی در شرایط مختلف با قابلیت ذخیره اطلاعات، فراهم می‌آید.
با راه اندازی این دستگاه، امکان بررسی‌های متفاوت و طراحی آزمایش‌های جدید در شرایط کنترل شده و تحت نور خورشید که پیش از آن تنها با قراردادن در معرض نور خورشید در طول روز در شرایط جوی مناسب بوده است، امکان پذیر می‌شود.
شبیه ساز نور خورشید، به درک بیشتر از پاسخ نوری مواد در محیط‌ها و شرایط مختلف کمک می‌کند و قابلیت استفاده صنعتی از این مواد با استفاده از نور خورشید برای تولید انرژی و همچنین تخمین طول عمر آن‌ها را فراهم می‌سازد.
از این دستگاه شبیه ساز نور خورشید می‌توان در زمینه‌های طراحی مواد فعال نوری، انرژی‌های تجدید پذیر و به طور اختصاصی تولید هیدروژن از آب تحت نور خورشید ، بهره برد.

نمونه ای از دستگاه های ساخت داخل را در زیر مشاهده می نمایید.

شبیه ساز خورشیدی

شبیه ساز خورشیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *